Biegam zamiast 2026

19 maja 2026 roku odbyła się ósma edycja profilaktycznego biegu „Biegam zamiast”,
którego celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej
jako alternatywy dla niezdrowych i ryzykownych zachowań.
Wydarzenie od lat stanowi ważny element działań profilaktycznych realizowanych przez naszą szkołę.

Tradycyjnie trasa biegu prowadziła wokół malowniczego stawu „Maroko” na Osiedlu Tysiąclecia.
Do wspólnego udziału zaprosiliśmy również uczniów i przedstawicieli z pobliskich szkół.
Do organizacji włączyły się również instytucje, z którymi nasza szkoła współpracuje od lat.

W tegorocznym biegu uczestniczyło około 140 osób.
Ósma edycja wydarzenia ponownie została objęta honorowym patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach
oraz Prezydenta Miasta Katowice.

Dzięki wsparciu Domu Aniołów Stróżów dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy i rąk.
Klub Młodzieżowy Wysoki Zamek przygotował stanowisko do strzelania z łuku,
a Zielony Bazar także zdrowy poczęstunek w postaci jabłek.

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję gościć m.in. Wiceprezydenta Katowic Macieja Biskupskiego,
Pełnomocnika Prezydenta ds. Młodzieży Kacpra Kwietnia, przedstawicieli Komisariatu VII w Katowicach,
Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach starszego aspiranta Przemysława Frontczaka oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Wydarzenie uatrakcyjniły także fantastyczne nagrody, które mogliśmy wręczyć dzięki współpracy
z  Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz VII Komisariatem Policji w Katowicach.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestników na starcie witała dmuchana brama udostępniona przez
Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice. Nad bezpieczeństwem wszystkich obecnych czuwało zabezpieczenie medyczne.

Dziękujemy wszystkim osobom, partnerom i instytucjom za zaangażowanie oraz
pomoc w organizacji ósmej edycji biegu „Biegam zamiast”.
Do zobaczenia podczas kolejnego spotkania za rok!

Udostępnij ten post
Przejdź do treści