Dzień Ziemi

Dzień Ziemi jest 22 kwietnia. W 2022 roku to piątek. To akcja, która jest znana także pod nazwami Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Celem akcji jest  promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Dzień Ziemi jest uważany za największe ekologiczne święto świata. Jego organizatorzy chcą uświadomić jak kruchy jest ekosystem planety i dlaczego należy o nią dbać.

Pierwszy Dzień Ziemi był obchodzony ponad 50 lat temu – 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Mówi się, że w pierwszym w historii Dniu Ziemi  w Stanach Zjednoczonych wzięło udział 2000 szkół wyższych oraz 10 000 szkół podstawowych i średnich. Już 20 lat później, w 1990 roku, Dzień Ziemi zaczęto obchodzić na całym świecie, również w Polsce.

https://youtu.be/D4jHJeQJ-kk

Udostępnij ten post
Skip to content