Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

W bieżącym roku nasza szkoła została zakwalifikowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do grupy szkół, które otrzymały dotację i przystąpiły do realizacji rządowego projektu
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021-2025 – Priorytet 3.

Szkoła otrzymała 5000 zł (z Ministerstwa 4000 oraz 1000 zł jako wkład organu prowadzącego szkołę).

Otrzymane środki finansowe przeznaczymy na zakup książek oraz nowych elementów wyposażenia biblioteki i realizację działań promujących czytelnictwo. Priorytetem projektu jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych pozostających w sferze zainteresowań uczniów. Kierujemy zatem prośbę do uczniów o podawanie propozycji zakupu książek, które według nich powinny znaleźć się na regałach naszej biblioteki.

 

Udostępnij ten post
Skip to content