Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO Gdańsk 2023

21 i 22 września uczniowie naszej szkoły uczący się w zawodzie technik transportu kolejowego i technik automatyk sterowania ruchem kolejowym wzięli udział w Międzynarodowych Targach Kolejowych w Gdańsku. TRAKO to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję zobaczyć fascynujące wystawy, wziąć udział w konkursach i przetestować symulatory jazdy pociągiem. Ponadto nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce w konkursie Maszynista – zawodów z przyszłością. Dzięki TRAKO 2023 zdobyliśmy cenne doświadczenie. Nasi uczniowie mieli okazję poznać aktualny poziom rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej na świecie.

Warto dodać, że nasza szkoła jest objęta patronatem PKP Intercity, co pozwoliło nam wziąć udział w tych targach dzięki ich zaproszeniu. Ponadto PKP Intercity ufundowało nam przejazd w obie strony pociągiem Pendolino.

Udostępnij ten post
Skip to content