Program „Dobry Start”

Szanowni Państwo,

wspólnie z Dziennikiem Zachodnim ZUS w Chorzowie organizuje telefoniczny dyżur ekspercki.

We wtorek,  13 lipca, w  godz. od 8.00 do 10.00, dzwoniąc pod nr 32 34 90 626 będziecie Państwo mogli uzyskać odpowiedzi na pytania, które dotyczą świadczenia 300 plus w ramach programu „Dobry Start”:

  1. kogo dotyczy wsparcie?
  2. jak można je otrzymać?
  3. kiedy należy złożyć wniosek?
  4. w jaki sposób to zrobić?
  5. co należy przygotować, zanim przystąpimy do składania wniosku?

Relacja z dyżuru – odpowiedzi na najczęstsze pytania – zostanie opublikowana na łamach Dziennika Zachodniego.

Od tego roku obsługą programu „Dobry start” zajmuje się ZUS, a nie jak poprzednio ośrodki pomocy społecznej. Osoby uprawnione mogą składać wnioski tylko elektronicznie, a wypłata świadczeń odbywa się na rachunek bankowy.

Osoby, które mają wątpliwości i pytania związane z wnioskowaniem o świadczenie na wyprawkę szkolną dla dzieci zapraszamy do kontaktu telefonicznego ze specjalistą ZUS już 13 lipca w godz. od 8.00 do 10.00, pod nr tel. 32 34 90 626.

 

 

 

 

Udostępnij ten post
Skip to content