Święto Profilaktyki

Dnia 29 listopada odbyło się Święto Profilaktyki w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Podczas tego wydarzenia skupiliśmy się na aktualnych problemach i wyzwaniach związanych ze stanem psychicznym uczniów.  Podjęte zostały tematy radzenia sobie ze stresem oraz analizy bieżących trendów wpływających na zdrowie psychiczne młodzieży.

Dowiedzieliśmy się, jak skutecznie dbać o zdrowie psychiczne, a młodzież szkolna prezentowała inspirujące występy na temat kreatywnych sposobach poprawy samopoczucia młodzieży w środowisku szkolnym.

Szczególnie fascynujący był panel dyskusyjny, gdzie eksperci omawiali wpływ mediów społecznościowych na życie młodzieży. Cenna wymiana poglądów na temat tego, w jaki sposób media społecznościowe kształtują zdrowie psychiczne, dostarczyła głębokich spostrzeżeń i inspiracji do dalszej refleksji.

Całe wydarzenie było nie tylko miejscem edukacji, ale także okazją do wymiany doświadczeń.