VI Bieg profilaktyczny „Biegam zamiast”

Wczoraj (23 maja 2024 roku) odbyła się kolejna edycja biegu profilaktycznego organizowanego przez naszą szkołę pod hasłem „Biegam zamiast”. Wydarzenie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia jako alternatywy dla zachowań niepożądanych. Trasa biegu ponownie przebiegała wokół stawu „Maroko” przy ulicy Piastów 17.

W biegu wzięło udział około 120 osób z sąsiedzkich szkół, zaproszonych przedstawicieli instytucji, w tym:

• Przedszkole nr 39 – Tajemniczy Ogród
  • Szkoła Podstawowa nr 20 Zespołu Szkół i Placówek nr 2
  • Szkoła Podstawowa nr 22 im. Juliusza Sowackiego
  • Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 59 im. J. Matejki
  • Szkoła Podstawowa nr 66 im. J Korczaka
  • Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. K. Szymanowskiego
  • Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Pankiewicza
  • Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara
  • Zespół Szkół Zawodowych im. R. Mielczarskiego
  • Technikum nr 8 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku
  • Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, Klubu Wysoki Zamek, nauczycieli wymienionych szkół
  • oraz uczniowie naszej szkoły – Zespołu Szkół nr 7 im. S. Mastalerza

Wydarzenie było nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim do integracji młodzieży i promocji zdrowych nawyków.

Organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu osób i instytucji. Pragniemy serdecznie podziękować za ufundowanie nagród, zabezpieczenie biegu oraz pomoc w organizacji:

• MOSIR Katowice
  • Komenda Miejska Policji w Katowicach
  • Straż Miejska w Katowicach
  • Dom Aniołów Stróżów
  • Klub Wysoki Zamek

Dziękujemy również osobom, które wniosły ogromny wkład w organizację biegu, w szczególności Dyrekcji ZS nr 7, nauczycielom wychowania fizycznego, uczniom, pomocy medycznej, osobom odpowiedzialnym za zgłoszenia i weryfikację zawodników oraz wielu osobom, bez których organizacja biegu byłaby niemożliwa.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i sportowego ducha walki.
Mamy nadzieję, że idea biegu profilaktycznego „Biegam zamiast” będzie kontynuowana w przyszłych latach i stanie się ważnym elementem profilaktyki w naszej społeczności.