Pasowanie klasy I Gimnazjum

Koleżanki i koledzy dzisiejsza uroczystość ma wyjątkowy charakter. W tym roku po raz pierwszy przyszliście do naszej szkoły, po raz pierwszy spotkaliście wielu rówieśników i nas – drugo i trzecioklasistów. Macie już za sobą drobne radości z pierwszych sukcesów i gorycz niechcianych porażek. Na tym jednak polega życie, a to kolejny jego etap. Mamy nadzieję, że przy pomocy życzliwych nauczycieli, życzliwych kolegów i koleżanek z klas starszych uda Wam się pokonać wszelkie trudności i sprostać zadaniom, jakie stawia przed wami szkoła. Za kilka chwil staniecie się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności, ale zanim przystąpicie do ślubowania musicie przejść przez krótki egzamin sprawdzający.