Zagadki maj

Zagadka 1
„Rewitalizacja terenów poprzemysłowych” rozpoczęła się już ponad 100 lat temu. Po zamknięciu kopalni ……..zaczęto budować Park ……………. W roku ……. na obszarze około …. hektarów, miał mieć nazwę:……..czyli ………………………. Pamiątką po kopalnianej przeszłości jest staw, który powstał w miejscu dawnego zbiornika poprzemysłowego. Inną pamiątką jest najwyższy punkt parku …..metrów, czyli wzgórze …………. Park krajobrazowy powstał w stylu …………….. Park miał być reprezentacyjny został wyposażony w tramwaj, dobrze oświetloną drogę do śródmieścia dzisiejsza ulica ……………., a także imponującą budowlę …………, liczącą …..metrów, oddaną w …..roku, miała upamiętniać ………… W ścianę budynku wmurowano medalion z podobizną …………….. Zanim w roku …..całkowicie ją rozebrano służyła jako obiekt widokowy. Obecną nazwę park otrzymał w …… roku W parku w 1939 roku powstała ……….. …………., która jest do dnia dzisiejszego. Pod koniec lat trzydziestych XX wieku miał powstać skansen dawnego budownictwa drewnianego i sprowadzono ………….z ………….koło Rybnika.
Zagadka 2
Jaki fragment pomnika znajduje się na poniższym zdjęciu? W jakiej dzielnicy?

no images were found

Zagadka 3 Muzeum Izba Pamięci KWK „Wujek”
1. Kiedy doszło do pacyfikacji Kopalni Wujek?
2. Do czego przyczyniła się pacyfikacja Kopalni Wujek?
3. Ilu górników zginęło, a ilu zostało rannych?
4. Podaj krótką historię krzyża związanego z pacyfikacją Kopalni Wujek.
Zadanie dodatkowe „Szlak Zabytków Techniki”
Odwiedź dowolny obiekt na „Szlaku Zabytków Techniki” zrób sobie zdjęcie. Na zdjęciu musisz być Ty, dany obiekt i napis 2015. Może to być fotomontaż jeśli nie jesteś w stanie być tam osobiście. Pamiętaj o zasadach robienia zdjęć. Jeśli nie jesteś w stanie odwiedzić danego miejsca. Przyślij plik graficzny najlepiej .jpg nazwa pliku Twoje imię_nazwisko. Powodzenia
Udostępnij ten post
Skip to content