Salon Maturzystów

Salon Maturzystów Perspektywy jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. W tym roku uczniowie klasy IV Technikum wraz z wychowawcą udali się na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego i uczestniczyli w cyklu wykładów o zasadach i procedurach obowiązujących na Maturze 2014 oraz zasadach zdawania matury z języka polskiego, matematyki, języków obcych. Wykłady przygotowali specjaliści z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie. Aby ułatwić podjęcie dobrego wyboru do rąk uczniów trafiły egzemplarze Informatora dla Maturzystów przygotowanego przez Perspektywy. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z ofertą reklamujących się podczas Salonu szkół wyższych i policealnych.

Grażyna Szynol