Latarnik Wyborczy „Młodzi głosują” 2023

10 października 2023 roku Szkolna Komisja Wyborcza przeprowadziła w naszej placówce młodzieżowe wybory parlamentarne. Uczniowie oddawali swoje głosy na komitety wyborcze według procedur obowiązujących podczas prawdziwych wyborów. Prawybory miały na celu pokazanie naszym uczniom, jak przygotować się do wyborów oraz jak poprawnie oddać swój głos, tak, aby był on ważny. Inicjatywa miała charakter edukacyjny, jej zadaniem było promowanie postaw obywatelskich, dobrych nawyków i budowanie zaangażowanego społeczeństwa.

Dla uczniów było to nowe doświadczenie udziału w symulacji wyborów i podjęciu hipotetycznej decyzji, która może wpłynąć na losy całego państwa. Realizacja programu „Młodzi głosują” dostarczyła uczniom naszej szkoły podstaw wiedzy obywatelskiej na temat kompetencji parlamentu, uprawnień posłów i senatorów w Rzeczypospolitej Polskiej oraz umożliwiła poznanie zasad przeprowadzania demokratycznych wyborów oraz referendum. Akcja „Młodzi głosują” była również świetną okazją do rozwijania aktywności uczniów i kształtowania poczucia odpowiedzialności obywatelskiej. Młodzież miała okazję przekonać się, że każdy głos jest ważny.

Udostępnij ten post
Skip to content